Recenzja książki ” Klub miłośniczek czekolady” Carole Matthews.

   Książka  Carole Matthews „Klub miłośniczek czekolady”  jest powieścią obyczajową o losach czterech kobiet różniących się od siebie pochodzeniem i statusem społecznym, ale połączonych głęboką przyjaźnią i uzależnieniem od czekolady. W momentach w których pojawiają się trudne problemy życiowe, kiedy jest się na zakręcie, zawsze warto sięgnąć po tabliczkę czekolady, bo jest ona dobra na wszystko

  Autorka Carole Matthews z pochodzenia jest Brytyjką. Na wyspach jest bardzo popularną autorką powieści obyczajowych i romansów. Opublikowała do tej pory 29 powieści, które były wydane w 31 krajach. Jej powieści są naładowane dużą dawką humoru. Powieść ” Klub miłośniczek czekolady” w Anglii ukazała się w roku 2007, zaś w Polsce po raz pierwszy została wydana w 2011 roku.

Treść książki.

   Główną bohaterką powieści jest młoda kobieta Lucy Lombard, która jest uzależniona od czekolady. Jej trzy najlepsze przyjaciółki: Chantal, Autuum i Nadia też podzielają miłość do czekolady. To właśnie one tworzą tytułowy klub miłośniczek tego produktu. Na hasło sms-owe „pogotowie czekoladowe”, wysłane przez którąkolwiek z kobiet, spotykają się one w kafejce ” Czekoladowe niebo”, aby pomagać sobie w rozwiązywaniu życiowych problemów. A tych żadnej z nich nie brakuje. Lucy mimo wielu obietnic jest zdradzana przez partnera życiowego Marcusa. Nadia ma czteroletniego synka Lewisa i męża uzależnionego od hazardu oraz wielkie długi. Najmniej problemów ma Chantal, która finansowo jest zabezpieczona, ale oziębłość i pracoholizm męża zmuszają ją do zdrad. Autuum ma brata narkomana z którym nie może sobie poradzić, chociaż na co dzień pracuje z ludźmi uzależnionymi.Życie tych czterech kobiet jest pełne problemów, ale przyjaźń i miłość do czekolady potrafią podchodzić do nich z dużą dawką humoru. Czy kobietom uda się rozwiązać wszystkie problemy? Jak postępować w trudnych sytuacjach, aby było nam łatwiej je rozwiązać? Jak potoczy się życie każdej z tych kobiet? Dlaczego prawdziwa przyjaźń pozwala przetrwać wiele i jest tak ważna? I wreszcie dlaczego czekolada jest dobra na wszystko? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy czytając książkę ” Klub miłośniczek czekolady”

   Książka jest łatwa i przyjemna w czytaniu, chociaż nie wszystkie sytuacje są humorystyczne, niektóre wręcz prowokują do łez.Jest ona przeznaczona dla kobiet i to właściwie w każdym wieku. Pozwala uprzyjemnić czas w długie wieczory, a myślę że całkiem przyjemnie czyta się ją do poduszki. Ukazały się też dwie następne części dalszych losów głównych bohaterek powieści.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *